0533 418 69 80     0533 418 69 80
bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Talep Formu
0533 418 69 80     0533 418 69 80 08:00 - 23:00     bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Servis Talep Formu
Profesyonel Teknik Servis Hizmetleri!

Kombi Servisi

21 Şubat 2021     734 Görüntüleme

Kombi servisi

Kombi servisi arayanlar için firmamız uzun yıllardır İstanbul'da kombi servisi görevini icra etmektedir. Kombi, ısıtma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız cihazdır. Isıtma ve sıcak su gibi iki önemli ihtiyacı karşılıyor olması kombinin bakım ve tamirinin de özen gerektiren bir iş olmasına neden olmaktadır. İstanbul kombi servisi için uzmanlara güvenmeniz, kombinizi uzun yıllar güvenle kullanmanız için önemlidir. Bu noktada hata yapmamak ve kombinizi güvenli ellere teslim etmek için dikkat etmeniz gereken hususlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kurumsal bir kombi servisi seçmek, kombi tamirinin sorumluluklarının firma tarafından alınmasını sağlamaktadır.
 • Firma seçiminde en yakın kombi servisinin avantajlı olduğunu düşünmemelisiniz. Elbette yakın bir firmanın ulaşımı çok daha kolaydır. Ancak yalnızca yakın olduğu için uzmanlaşmamış kişilere kombinizi emanet etmeniz hem para hem de vakit kaybına neden olacaktır.
 • İstanbul kombi tamiri yapılabilmesi için firmanın çalışma yetkisinin bulunması gerekmektedir.

Firmamız kurumsal hizmet anlayışı ve alanında uzman kadrosu ile sizlere 7 gün 24 saat kombi bakım ve tamir hizmetleri sunmaktadır. Bizimle irtibata geçerek kombinizi güvenli ellere teslim etmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Kombi Servisi Çağırmadan Kombideki Sorunu Çözmek Mümkün Mü?

Kombi arıza durumlarında, daima kombi servisi çağırmanıza gerek bulunmamaktadır. Firmamız sizlere başarılı ve güvenilir bir hizmet vermek için devamlı hizmetinizdedir. Ancak bazı basit hataları, kullanıcıların kendilerinin çözümlemesi de mümkündür. Kullanıcılar tarafından çözümlenmesi mümkün olan hatalar iki grupta toplanmaktadır. Bu grupların ilki kombiye su basarak çözümlenebilecek hatalardır. Ekranda görüntülenmesi durumunda su basarak çözümlemeyi deneyebileceğiniz hata kodları şu şekildedir:

 • F37
 • E10
 • F22
 • F10
 • F0
 • E4
 • E9

Özel kombi servisi çağırmadan önce reset atmayı deneyebileceğiniz hata kodları ise şu şekildedir:

 • F28
 • F1
 • F4
 • 6A
 • EA
 • C6
 • F05
 • E03

Kombinizde düzelme olmaması durumunda firmamız ile irtibat kurarak güvenilir bir kombi servisi hizmeti alabilmeniz mümkündür.

Kombinizin ekranında yukarıda yazılan kombi arıza kodları yazdığında kombi de bir arıza olduğunu ve mutlaka kombi servisi çağırmanızı ifade etmektedir. Size yakın bir kombi teknik servisi varsa o kişileri arayıp kombi tamirini yaptırmak istediğini ifade edebilirsiniz. Bunun dışında şayet İstanbul da yaşıyorsanız istanbulkombitamircisi.com web sitemizden de iletişime geçebilirsiniz.

Kombi servisi çağırmadan kombiyi evde tamir edin

Kombiler de bazı zamanlar da hiç bir arıza yokken bile bazı teknik arızalar meydana gelebilir. Gaz akışının bir anda kesilmesi veya su basıncının azalması gibi basit kombi arızalarında bile kombiler arızaya geçekmektedir. Böyle durumlar da hemen kombi servisi çağırmadan önce evde yapacağınız bir kaç teknik işlem ile kombiyi tekrar çalıştırabilirsiniz. Hem de kombi servislerini çağırmadan bunu evde kendiniz tamir edeceksiniz. İşte size kombi servisi çağırmadan sadece kombiyi resetleyerek kombiyi çalıştırmanın yolları;

Kombinin arıza ikaz ışığı yandığında hiç panik yapmadan ilk önce arızanın nedenini bulmaya çalışın.

Kombinin suyunu su göstergesinden kontrol ediniz.

Kombinin suyu azaldıysa veya su seviyesi fazlaysa müdahale edin.

Kombiye giden doğalgaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edin.

Kombiye elektrik gelip gelmediğine bakın.

Kombi regülatörü kullanıyorsanız kapatıp açın. 

Kombinin reset düğmesine basın. (Kombi markasına göre değişir)

Kombiniz kapanıp açılacaktır. Çeşmeyi açarak kombinin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

Kombiniz çalışmaya başladıysa bir müddet izleyin ve arızaya geçip geçmediğini kontrol edin.

Kombi çalışmadıysa lütfen kombi servisi iletişim sayfasından randevu alınız.

Kombiye reset atarak kombiyi çalıştırmayı deneyin

Bazı arızalar vardır ki hiç bir şekidle kombi servisi çağırmadan da evde kendiniz kendi tamirini yapabilirsiniz. Yalnız bunları yapabilmeniz için sadece burada anlatılanları yapmanız ve hiç bir şekilde kombinin içini açmamanız gerekmektedir. Kombiler doğalgaz ve yüksek amperli elektrik akımı barındırdığından dolayı hayati tehlike söz konusu olabilir. 

Kombi arızaya geçtiğinde konbi servisi çağırmadan önce kombiye sadece reset atarak kombi arızasını gidermeniz mümkün. Bunun için ilk önce kombinin üzerinde yazan hata kodlarından önemli bir arıza olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bazı kombi arıza kodlarını burada belirttik. Aşağıda yer alan kombi kodlarını gördüğünüzde kombinin reset tuşu ile kombiyi yeniden çalıştırabilirsiniz. Kombinin çalışmaması durumunda KOMBİ SERVİSİ iletişim numaramızdan lütfen randevu almayı unutmayınız.

Kombi Servisinin Görevleri Nelerdir?

Doğalgazın hayatımıza girmesiyle kombiler yaşam alanlarının olmazsa olmaz elektronik cihazlarından birisi haline gelmiştir. Bu durum günümüzde hizmet sektöründe önemli bir yer edinmiş olan kombi tamircisi sektörünün de ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Kaliteli ve kurumsal hizmet anlayışına sahip olan bir kombi servisi olarak görevlerimiz ve sorumluluklarımız şu şekildedir:

 • Hızlı ve kısa sürede görevimizi icra ederek müşterilerimizin mağduriyetini gidermek
 • Gerekli teknik donanıma sahip olmak
 • Daima eğitimli ve uzman bir kadro ile hizmet vermek
 • Kombinin arızası ve bakımında çözüm odaklı çalışarak en yüksek müşteri memnuniyetini elde etmek

Firmamız bu amaçlar doğrultusunda uzun yıllardır yüksek müşteri memnuniyeti ile görev yapmanın haklı gururu içerisindedir. Bizimle irtibat kurarak kombinizi doğru adrese emanet etmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Kombi servisinde karşılaştığımız kombi arıza nedenleri

Kombi Anakart entegre arızası, anakart patlaması,
Kombi Ekran Kartı bozulup yazıların okunmaması,
Kombi 3 Bar Emniyet Ventilinin arızalanması,
Kombi Doldurma Musluğunun su damlatması veya kırılması,
Kombi NTC Sensör arızasının yaşanması,
Kombi Basınç Göstergesinin çalışmaması, suyu az veya çok göstermesi,
Kombi Akış Türbini arızası ile kombinin hata kodu vermesi,
Kombi Sirkülasyon Pompası arızasından sonra kombinin arızaya geçmesi,
Kombi 3 Yollu Vana Motoru çalışmaması, ses çıkarması veya bozulması,
Kombi Gaz Valfi ayarının bozulması, kombiye gaz göndermeme arızası,
Kombi Sensör bozulması, sıcak suyu görmemesi,
Kombi Switch bozulması, arıza verdiğinde kombinin çalışmaması
Kombi Fan Motoru ses yapması, çalışmaması veya kırılması,
Kombi Genleşme Tankı arızası veya genleşme tankının delinmesi,
Kombi Ana Eşanjör su kaçırması, kırılması veya delinmesi,
Kombi Plakalı Eşanjör bozulması, aşırı kirlenmesi veya yamulması,
Kombi Su Seviye Sensörü bozulması veya sensör hortumlarının tıkanması,
Kombi Contalarının zedelenmesi, eskimesi sonucu kombiden su akması

Kombiler Neden Arıza Yapar?

Kombiler diğer tüm elektronik cihazlar gibi arıza yapabilmektedir. Kombilerin eski işlevselliğini kaybetmesi, arızaya neden olan ilk husustur. Bununla birlikte iç aksamda yer alan parçaların doğru hareket etmemesi, kullanıcıların hatalı kullanımı ve kombinin kullanım ömrünü doldurması gibi hususlar arızaya neden olarak İstanbul kombi tamircisi arayışına girmenize neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda mağduriyet yaşamamanız için İstanbul kombi servisi telefon numaralarımız hizmet vermektedir. Tarafımızla irtibat kurmanız durumunda gerekli teknik donanıma sahip alanınızda uzman bir ekip tarafınıza sıkıntınızı kısa süre içerisinde giderecektir.

Kombi Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Kombi tamiri için net bir fiyat belirlemesi yapmak müşteriler için yanıltıcı olabilmektedir. Ancak fiyat belirlemesinde rol oynayan hususlar hakkında bilgi sahibi olmanız, kombi tamirinde sıkıntı yaşamamanız için önemlidir. Kombi tamiri ve bakımı için fiyat belirlemesinde göz önünde bulundurulan parametreler şu şekildedir:

 • Kombi bakımı ücretleri, yoğuşmalı ve yoğuşmasız kombiler için ayrı olarak belirlenmektedir.
 • Kombi arızasında parça değişimi gerekiyorsa, hizmetin yanı sıra parça için de ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu nedenle fiyat artmaktadır. Aynı şekilde kullanılacak parçanın kalitesi de fiyatları değiştirecektir.

Kombi servisinde yedek parça değişimi olmadığı sürece yüksek maliyetlerin çıkmaması, tarafımızca garanti altındadır. Firmamız uygun fiyatlı ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Ancak önemle belirtmek gerekir ki, kombinizde arıza problemiyle karşı karşıya kalmamak ve yüksek meblağları gözden çıkarmamak için en önemli husus düzenli kombi bakımınızı yaptırmaktır.

Kombi servisi hizmeti verilen kombi markaları

Baymak kombi, Bosch Kombi, Demirdöküm kombi, Arçelik, Vaillant Kombi, Buderus, Alarko Kombi, Ferroli kombi, Viessmann, Ariston Kombi, Beko, Protherm Kombi, Airfel Kombi, Süsleri, Warmhaus, Daikin Kombi, Sanica, E.C.A Kombi, Bosch Kombi, İmmergas, TermoteknikBİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER