0533 418 69 80     0533 418 69 80
bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Talep Formu
0533 418 69 80     0533 418 69 80 08:00 - 23:00     bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Servis Talep Formu
Profesyonel Teknik Servis Hizmetleri!

Kombi Tamiri

16 Şubat 2021     788 Görüntüleme

Kombi tamiri

Kombi tamiri özellikle kış aylarında büyük bir probleme neden olabilmektedir. Kombi ısıtma ve sıcak su hizmetlerini gerçekleştiren önemli bir elektronik cihazdır. Her elektronik cihaz gibi kombide de arıza meydana gelebilmektedir. Bu durumda yapılması gereken yetkili bir servise başvurmak ve kombinizin arızasının giderilmesini talep etmektir. Kombinin arızası için uzmandan yardım alınmaması durumunda çok daha büyük arızalar meydana gelmekte ve maliyet artmaktadır.

Firmamız uzman bir kadro ile uzun yıllardır kombi tamiri hizmeti vermektedir. Kombiyi tamir ettirmek, kombi arızasını gidermek ve iyi bir kombi tamir servisi ile görüştükten sonra aynı günde gelen uzman kombi teknik servisleri ile görüşmeye ne dersiniz? Kaliteli bir hizmet almak ve arızanıza kesin bir çözüm bulmak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Kısa süre içerisinde mağduriyetiniz giderilecektir.  

Kombi Tamircisi Çağırmadan Kombi Arıza Çözülebilir Mi?

İstanbul kombi tamircisi çağırmadan önce maliyeti düşürmek için alabileceğiniz bazı durumlar bulunmaktadır. Kombiler her zaman için bazen kendiliğinden arızaya geçebilirler. Her kombi arızasında da kombi tamiri için kombi servisi çağırmanıza gerek yok. Evde Kombi tamiri yapmak için küçük işlemleri gerçekleştirdikten sonra kombinizin problemi giderilirse bir problem yok demektir. Kombinizin arızasının giderilmemesi durumunda ise vakit kaybetmeden yetkili servisi aramanız gerekecektir. Kombi tamiri yapılması için kombi servisi çağırmadan önce şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Kombiyi resetlemek ilk adımdır.
 • Kombinin barını kontrol etmek gerekmektedir. Bar  yüksek çıkarsa peteklerin havasını alarak barını düşürmeniz mümkündür. Barın düşük çıkması durumunda ise su basmak gerekmektedir.
 • Gazı kontrol etmeniz önemlidir. Gaz vanalarınız kapalı ise vanaları açarak gaz geçişini sağlayabilirsiniz.

Bu durumların kesin olarak çözüm sağlayacağını söylemek mümkün değildir. Sorunun daha büyük olması durumunda İstanbul kombi tamiri servisinden hizmet alınabilmektedir. Arıca dilerseniz kombi tamircisine soru sor bağlantısına tıklayıp online olarak kombi tamircilerine soru sorabilirsiniz.

Güvenilir Bir Kombi Servisi Nasıl Anlaşılır?

İstanbul kombi servisi telefon numaraları ile servis çağırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Aksi bir durumda kurumsallıktan uzak bir firmaya denk gelebilir ve çok daha yüksek bir maliyet ile karşılaşabilirsiniz. Tecrübesiz ve merdiven altı firmalar arıza tespitinde sorun yaşayabilmekte veya bilinçli olarak yüksek meblağlar talep edebilmektedir. Bu tarz problemler yaşamamak için dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kombi servisinin yetki belgesini görmeniz gerekmektedir. Profesyonel bir firma ile çalıştığınızı anlamanın en önemli adımlarından birisi çalışma belgesidir.
 • Firma hakkında araştırma yapmanız önemlidir. Müşteri memnuniyet oranı yüksek olan ve olumlu yorumlar alan bir firma güven vermektedir.
 • Firmanın kurumsal olması ve gerekli teknik donanıma sahip olması gerekmektedir.
 • Firma çalışanlarının uzmanlığı konusunda tereddüt olmaması gerekmektedir.

Tamirini Yaptığımız Bazı Kombi Yedek Parçaları

Kombi Elektronik Kart ve Anakart Tamiri
Kombi Plakalı Eşanjör Temizlenmesi veya Değiştirilmesi
Kombi Su Seviye Sensörü Tamiri ve Değişiminin yapılması
Kombi Ekran Kartı Değişimi Veya Tamiri
Kombi 3 Bar Emniyet Ventil Değişimi
Kombi Doldurma Musluğu Değişimi
Kombi NTC Sensör Değişimi (Tamir Yapılamıyor)
Kombi Fan Motoru Tamiri Sıfırı ile değiştirilmesi
Kombi Genleşme Tankı Arızasının tespiti ve tamiri
Kombi Ana Eşanjör tamir edilmesi
Kombi Basınç Gösterge Tamiri veya Değişimi
Kombi Akış Türbini Tamirinin yapılması - Değiştirilmesi
Kombi Sirkülasyon Pompası Tamiri, Ya da Değiştirilmesi
Kombi 3 Yollu Vana Grubu Değişimi
Kombi Gaz Valfi Ayarı, Tamiri veya Değiştirilmesi
Kombi Okuyucu Sensör arızasının tamir edilmesi
Kombi Switch Değiştirilmesi

Kombi Tamiri Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Kombi bozulduğunda kombi tamircisi çağırmadan önce kombiyi tamir ettirmek için ne kadar ücretin gideceğini düşünmeden edemezsiniz. Çünkü kombi tamiri ücretleri gerçektende bazen bütçenizi sarsacak kadar yüksek olabilir. Bunun önüne geçebilmek ve ucuz olan bir kombi tamir servisinden randevu almalısınız.

kombi servisi ile irtibat kurulduğunda kombi kullanıcılarının en büyük tereddütlerinden birisi kombi tamirinin maliyetidir. Kombi tamircisi maliyetleri konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Ancak maliyeti belirleyen hususlar hakkında bilgi sahibi olmanız kombi arızası durumunda maliyetlere hazır olmanız adına önemlidir. Maliyetleri belirleyen hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kombinin arızasının büyüklüğü maliyetleri değiştirmektedir.
 • Parça değişimi gerekmesi,
 • Kullanıcının kabul etmeyip boşuna servis bedeli ödemesi,
 • Birçok kombi servisinden teklif alınması,
 • Kombi arıza tespitini için kombi servisi çağırıp yaptırılmaması da maliyetleri arttırmaktadır.

Kombi Tamiri Maliyeti Yüksekse Ne Yapılmalıdır?

İstanbul kombi tamircisi için firmamıza ulaşım sağlanarak kombi arızası giderme hizmeti talep edildiğinde alanında uzman kombi servisi ekibimiz tarafınıza kısa sürede ulaşmakta ve arıza tespiti yapmaktadır. Arızanın büyük olması halinde maliyet de bir o kadar yüksek olabilmektedir. Bu durumda kombi kullanıcısı ikilemde kalmaktadır.

Firma olarak önerimiz böyle bir durumda kullanım ömrünü tamamlamış bir kombi için yüksek meblağlar harcamak yerine yeni bir kombi almanız olacaktır. Bununla birlikte eski kombiyi kullanmaya devam etmek istemiz durumunda ise kombi servisi olarak ekibimiz kısa süre içerisinde arızanızı giderecektir.

Kombi Arızasının Nedenleri Nelerdir?

Kombi arıza durumuna neden olabilecek pek çok farklı durum bulunmaktadır. Teknik servis tarafınıza ulaştıktan sonra yalnızca arızayı gidermekle kalmamakla aynı zamanda arızanın nedeni hakkında da tarafınıza bilgi vermektedir. Kombi arızasına neden olabilecek hususlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Doğal gaz bağlantısının olmaması
 • Dairede elektrik olmaması
 • Kombinin içerisindeki suyun bitmesi
 • Kombinin kullanım ömrünün sonuna gelinmiş olması
 • Kombi bakımı işleminin düzenli olarak gerçekleştirilmemesi
 • Kombinin iç parçalarının hasar görmesi
 • Kombinin parçalarında kırık veya çatlak olması
 • Voltajda sıkıntı olması

Arıza sebebine göre arızanın büyüklüğü de değişiklik gösterebilmektedir. Ancak arıza tespiti yapılabilmesi için teknik ekibin mutlaka cihazı kontrol etmesi gerekmektedir. Bu nedenle öncelikli olan arıza oluşması durumunda teknik servis ile irtibat kurarak arızanın giderilmesini talep etmektedir.BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER