0212 *** ** **     0212 *** ** **
bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Talep Formu
0212 *** ** **     0212 *** ** ** 08:00 - 23:00     bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Servis Talep Formu
Profesyonel Kombi Servis Hizmetleri!

Kombinin altından su akıyor sorunun çözümü

17 Şubat 2021     168 Görüntüleme
Kombinin altından su akıyor sorunun çözümü
Kombi arızalarının da hemen her konu için kombi servisi aramanız gerekmiyor. Kombinin altından su akıyor veya kombiden su damlıyor olmasının birkaç nedeni vardır. Bunları kendiniz de evde tespit ederek bnir çözüm yoluna gidebilirsiniz. Kombiden su damlıyor olması damlanın hangi aralıklar ile olduğu oldukça önemlidir. Mesela bazı durumlar da su akmasının veya sıcaklık arttıkça kombiden su akması daha fazla oluyorsa o zaman da kombiden su akmasının nedeni ve çözümünü başka bir yerde aramamız gerekir. 
 
Öncelikle kombinin altından su damlıyor olması hafife alınmayacak bir durumdur. Kombinin altındaki tahliye ve musluğun açık kalmış olmaması durumunda mutlaka kombi servisi çağırmanız gereken bir arızadır. Suyun nereden geldiğini öğrenmek ve çözüm yollarını araştırmak için güvenlik önlemlerini almalısınız. Kombinin elektrik fişini çekmeden sakın kombiye müdahale etmeyin.

Kombinin altından su akması neden olur?

kombi de sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri kombinin altından su akıyor olmasıdır. Öncelikle kombinin altından nereden su geldiğini öğrenmek için suya hiç dokunmadan kombinin altına eğilip bakmalısınız. Bazen musluklardan gelen su göz ile görülebildiğinden dolayı hemen tespit edebilirsiniz. Yalnız Kombinin iç taraflarından gelmesi işinizi zorlaştıracaktır. Bu nedenle mutlaka kombi tamircisi çağırmanız gerektiğini unutmayın. 

Kombinin altıundan su damlamasının nedenleri ne çözüm yolları

 • SORUN: Bazı zamanlar da kombi su ilave musluğunun açık kalmasından dolayı su akması yaşanabilmektedir.
 • ÇÖZÜM: Kombi su ilave musluğunu sıkıca kapatın. Su durduysa sorunu çözdünüz demektir.
 • SORUN: Su ilave musluğunun bozuk olması durumunda da su damlaması görülebilmektedir. 
 • ÇÖZÜM: Zaman kaybetmeden kombi servisini arayın.
 • SORUN: Kombi su tahliye vanasının açık kalması veya bozulması,
 • ÇÖZÜM:Kombinin altında su tahliye vanasını sıkıca kapatın. Suyun kesilip kesilmediğini kontrol edin. 
 • SORUN: Kombi su göstergesinin bozuk olması,
 • ÇÖZÜM: Su basınç göstergesi bozuk olduğunda kombide ne kadar su olduğunu göremezsiniz. Lütfen kombi tamiri ve arıza servisi departmanımızı arayın.
 • SORUN: Kombi su seviyesinin yüksek olması,
 • Kombiye fazla su bastuysanız kombi damlama yapabilir. Tahliye vanasından fazla suyu bolaştın.
 • SORUN: Genleşme tankının delik olması,
 • ÇÖZÜM: Lütfen hemen kombi servisini arayın.
 • SORUN: Tesisat borularında kaçak olması,
 • ÇÖZÜM: Tesisat borularının çatlak olması durumunda tesisatçı çağırmanız gerekir.

Kombinin su akıtması tehlikeli mi?

Kombiler 220 volt elektrik ile çalıştığından dolayı çok tehlikeli cihazlardır. Bunun yanı sıra birde doğalgaza bağlı olması da tehlike seviyesini biraz daha arttırmaktadır. Kombinin altından su gelmesi tehlikeli olan durumlardan biridir. Kombinin su akıtması her ne kadar normal gibi görünse de kombinin neresinden su akıttığı da son derece önemlidir.

şKombinin altından su damlaması esnasında kombiye müdahale etmeden önce alacağınız güvenlik önlemleri çok önemli bir konudur. Kombiden su aktığını gördüğünüz de suya dokunmadan kombinin elektrik fişini çekmeniz gerekir. (Dilerseniz kontrol kalemi ile de akan suda elektrik akımı oldup olmadığını kontrol edebilirsiniz.) Bir kaç saniye sonra kombinin neresinden su aktığını öğrenmek için kombinin altına yüzeysel bakıp daha sonra ne yapacağınız konusunda bir karar vewrme sürecine girebilirsiniz.

 

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER