0533 418 69 80     0533 418 69 80
bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Talep Formu
0533 418 69 80     0533 418 69 80 08:00 - 23:00     bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Servis Talep Formu
Profesyonel Teknik Servis Hizmetleri!

Küçükköy Kombi Servisi

08 Mart 2021     289 Görüntüleme

Küçükköy kombi servisi

Küçükköy kombi servisi olarak profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz! Yüzde yüz müşteri memnuniyeti sunan firmamız, memnuniyet odaklı çalışmaktadır. Kombinizin arızalanması durumunda kombi tamiri yapabilecek bir servisten yardım istemek zorunludur. Aksi halde kombi arızası daha kötü bir hal alabilir. Herhangi bir sorun olduğunda gerekli sorunun tespit edilmesi için uzman teknik ekip gereklidir. Nitelikli, eğitimli ve başarılı ekibimiz her kombi markasına göre uzman hizmet vermektedir.

Çözüm odaklı yaklaşımımız sayesinde sorun temeline inilerek çözülür. Küçükköy kombi servisi firmamızdan randevu almak isterseniz telefon numaramızdan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Kombilerde Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

Küçükköy kombi tamircisi olarak günümüzde sık sık kombi arızalarının baş gösterdiğini görüyoruz. Kombilerin ısıtmaması, kombiden sıcak su gelmemesi ve kombiden istenmeyen seslerin gelmesi ve kombinin altından su akıyor sorunu en sık karşılaşılan arızalar arasında yer alır. Bütün sorunlarınız için hazır olan ekibimiz sayesinde sorunlarınızı en kısa sürede çözebilirsiniz. Kombiler elektronik cihazlar olduğundan, her elektronik cihaz gibi zaman zaman arıza vermesi kaçınılmazdır. Kombilerin belli bir süre sonra ömrü dolabilir ya da bakım isteyebilir. Kombilerde meydana gelen arızalardan hepsinin temelinde kombi parçalarının çalışma prensibine uygun hareket etme kabiliyetini kayıp etmesi gelir.

Kombi servisi firması işte tam olarak bu ve buna benzer sorunların ortadan kaldırılması için hızlı bir şekilde işlem sağlamaktadır. 

Kombilerde Sık Karşılaşılan Kullanıcı Hataları Nelerdir?

Küçükköy kombi arıza servisi arayan müşterilerden bir kısmı kullanıcı hatası nedeni ile kombilerinde problem yaşarlar. Kombinin basıncı ısınan suyun genleşmesi ile birlikte azalır. Basınç azalacağından kombiye daha fazla su basmak gerekir. Bu işlemi kullanıcıların kendisi yapması lazımdır. Su basmak için cihazsın doldurma musluğundan sola doğru musluğu çevirmek gerekir.

Doldurma muslukları kombinin en hassas parçalarındandır. Eğer musluk sert çevrilirse, iç aksamda kırılmalar olabilir. Bu da kombilerde arızaya yol açar. Böyle bir durumda Küçükköy kombi bakım için servisi çağırmak kaçınılmaz olur.

Sağlıklı Çalışan Kombiler için Bakım Nasıl Yapılır?

Küçükköy kombi servisi telefon numarasını aramadan önce kendiniz de kombiniz için çeşitli bakımlar yapabilirsiniz. İlk önce bakıma başlamadan sıcak su ve kalorifer yanma durumunu kontrol edin. Kombinin su sızdırma durumunu da kontrol ettikten sonra kombinin içini açın. Tozlanma durumuna bakın. Eğer tozlanma çoksa kombi içini temizleyin. Kombi içindeki elektrik bağlantı noktalarını ve hatlarını kontrol edin. Kombi baca fanını kontrol ettikten sonra temizliğini yapın.

Kombideki mevcut suyu boşaltın. Genleşme tankı havasını ölçün. Eğer düşük basınç varsa hava basımı yapın. Cihazdan çıkarmış olduğunuz suyu yeniden ekleyin. Bar seviyesinin 1,5’a çıkarıldığından emin olun. Sıcak su ve petek konumunda cihazı çalıştırın.

Sağlıklı Çalışan Kombiler için Bakım Yapılmazsa Ne Olur?

Küçükköy kombi ustası kombiniz için gerekli bakımları yapmadığı zaman kombinizin çalışma ömrü kısalır. Ekonomik açıdan zarar edersiniz. Yaşam alanınızı yeterince ısıtmanız mümkün olmaz. Hem can hem de mal güvenliğiniz tehlike altına girer. Kombiniz normalden daha fazla gaz tüketmeye başlar. Yanma ayarlarında bozulma meydana gelebilir. Kombiniz anı bozulmalarla karşılaşır. Büyük arıza maliyetleri meydana gelebilir. Kombi fabrikasyon değerlerinde olduğu gibi yüksek verimle çalışmaz.

Kombinin Çalışmasında Kurulum Hataları

Küçükköy özel kombi servisi çoğu zaman kurulum hatalarından kaynaklanmaktadır. Kurulum hataları tesisatın bir parçası olarak çalışan kombileri doğrudan etkilemektedir. Hatalar yüzünden tesisat kaçakları meydana gelebilir. Boru çapının daralması, yanlış plastik boru kaynağı ve radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle arızalar oluşabilir. Sıva altı tesisatlarda eksiklikleri tespit etmek zor olabilir.

Kombinin Gaz Vanası Kapalı İken Çalıştırılması

En sık arızaya neden olan sebeplerin başında gaz vanasının kapatılmasıdır. Kombi gerekli düzeltmeler yapılmadan tekrar devreye girmez. Böyle bir durumda mutlaka yetkili servisten yardım alma gerekir. Uzun süre boyunca gaz vanasının kapalı olduğu durumlarda, gaz vanasının mutlaka kombinin çalıştırılmasından önce açılması gerekir. Yoksa kombi arıza verir. Tüketiciler yaz modunda iken kesinlikle kombiyi açmaya çalışmamalıdır. Çünkü kombi yaz modunda iken tesisatı ısıtmayacaktır.

Kombiler elektrik kesintilerinde meydana gelen voltaj dalgalanmalarından kaynaklı da arıza verebilir. Elektrik kesilmesi olduysa, kombiyi önce kapalı duruma getirmek, ardından elektrik verildikten sonra kombiyi yeniden açmak gerekir. Bu sayede kombinizin sağlıklı çalışmasını sağlarsınız. Eğer kombi açık ortamda monte edildiyse diğer cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Donmanın önüne geçmek için gaz canasının açılması gerekir. Aksi halde Küçükköy kombi tamiri arayarak yardım almanız gerekebilir.BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER