0533 418 69 80     0533 418 69 80
bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Talep Formu
0533 418 69 80     0533 418 69 80 08:00 - 23:00     bilgi@istanbulkombitamircisi.com     Servis Talep Formu
Profesyonel Teknik Servis Hizmetleri!

Petek Temizleme

17 Şubat 2021     857 Görüntüleme

Petek temizleme

Petek temizleme işlemi, özellikle kış aylarında ısınma problemi yaşamamak ve kombinizin arıza yapmasını önlemek için gerçekleştirmeniz gereken işlemlerin başında gelmektedir. Temizlenmemiş bir petekte kombi çok daha fazla efor harcamakta ve bu durum arızalara neden olabilmektedir. Doğru zamanlarda yapılan petek temizliği işlemi, sirkülasyon hızını arttırmakta ve petek kanalları içerisinde ısının daha rahat ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede ısıtma işleminde verimlilik artmakta ve yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.

Petek temizleme işlemi için profesyonel bir ekiple çalışmak en yüksek verimi almanıza yardımcı olacaktır. Firmamız bu noktada kurumsal hizmet anlayışı ve alanında uzman kadrosu ile hizmetinizdedir.

Petek Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Petek temizleme işlemi gerçekleştirilmesiyle enerji tüketimi azaltmakta ve kombiden alınan verim artmaktadır. Bu performansın sağlanabilmesi için petek temizliğinin maksimum 2 yılda bir yapılması gerekmektedir. Bu noktada senelik periyodik olarak bakım yaptırılması da tavsiye edilebilmektedir. Ancak azami sınır kesinlikle 2 senedir. İstanbul petek temizleme firmasıyla irtibat kurarak petek temizliğini gerçekleştirmeniz gereken en önemli an ise peteklerde tıkanıklık olduğuna dair işaretleri gördüğünüz zamandır. Bu durumda kombi arızası gibi bir problem yaşamamak için muhakkak petek temizliği yapmanız gerekmektedir.  

Peteklerde Kirlilik Olduğu Nasıl Anlaşılmaktadır?

Peteklerde kirlilik olup olmadığına dair tereddütler, kombisinden istediği verimi alamayan pek çok kombi kullanıcısı tarafından araştırılmaktadır. Bu noktada petek temizleme servisi ile irtibat kurarak destek almanız yardımcı olacaktır. Ancak peteklerinizin kirlendiğini anlayabilmek için gözlemleyebileceğiniz bazı durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Peteklerde bölgesel ısınmama probleminin olması
 • Peteklerin üst veya alt kısmında ısınmama probleminin olması
 • Musluklardan gelen su miktarında düşüş olması
 • Musluklardan su gelmemesi
 • Peteklerden koyu renkli kirli su gelmesi
 • Kombinin yüksek ses ile çalışması
 • Kombinin sıcak suyu düzensiz olarak vermesi
 • Yerden ısıtmada ısınmayan noktalar olması
 • Dairede yer alan son kombinin ısınmaması

Bu gibi durumlar peteklerinizin temizlenmesi gerektiğine dair önemli bir işarettir. Bu durumda kabarık faturalar ve ısınmama problemi ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka petek temizliği ustası ile irtibat kurmanız gerekmektedir.

Petek temizleme fiyatları

Petek temizliği yaptırmak için kombi servisi ve sadece petek temizleme yapan firmalardan petek temizleme randevusu alabilirsiniz. Petek temizleme ücretleri evinizin büyüklüğüne ve kullandığınız petek sayısına göre değişmektedir. 1+0 ofis daire, 1+1 daire, 2+1 daire, 3+1 daire, 4+1 daire, 5+2 daire ve dublex daireler olmak üzere bütün ev ve iş yerlerinin petekleri temizlenebilmektedir. Burada belirtilen daire tiplerin de her birinde kullanılan petek sayısı farklıdır. Bu nedenle petek temizliği fiyatları yaşadığınız ortama göre değişmektedir.

1+0, 1+1, 2+1 petek temizleme fiyatları

1+0 ofis daireler ve 1+1 daireler de kullanılan petek sayısı 2 – 4 arası değişmektedir. 4 peteğe kadar petek temizleme fiyatı dip fiyat olarak açıklanmaktadır. 1 veya 4 tane peteğin altındaki petek sayısı için bu fiyat geçerlidir. Ev de sadece 1 tane peteğin olması durumun da bile fiyat değişmemektedir.

İstanbul petek temizleme ve kombi servisi firması olarak yapmış olduğumuz tespitlere göre İstanbul da en çok 2+1 daireler de petek temizleme yapılmaktadır. 2+1 daireler de 3 ile 6 adet arası petek bulunur. Bu peteklerin temizlenmesi yaklaşık olarak 45 ile 60 dakika arası sürmektedir. 2+1 daire petek temizleme fiyatı 150 TL ile 200 TL arasıdır. Net fiyatları öğrenmek için lütfen petek temizliği ücreti sayfamıza göz atınız.

BAKINIZ: Petek temizleme fiyatları sayfasına tıklayıp güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

3+1, 4+1, Dublex daire petek temizliği fiyatı

3+1, daha büyük ve dublex dairelerde ki petek sayısı 6 ve daha üzeridir. 6’dan sonraki petek sayısı ile 8 taneye kadar olan fiyatlar aynıdır. Yalnız dublex daireler ve sonrasında ki petek temizleme fiyatları biraz daha fazladır. İşlem süresi 90 dakika civarı sürebilmektedir. Peteklerin içerisindeki suyun boşaltılıp yeniden bu basılması ve petek havasını alma işlemi de kombi tamircisi ustalarımız tarafından yapılmaktadır.

Petek Bakımı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Petek bakımı için alanında uzman bir ekipten destek almanız önemlidir. Petek temizleme işlemi iki farklı aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada petek ve tesisatın üst boruları temizlenmektedir. İkinci aşamada ise tesisat borularının alt kısmı temizlenmektedir. Petek temizlik işleminin temel adımları şu şekilde ilerlemektedir:

 • Temizlik işleminin gerçekleştirildiği alanda tesisat sistemi kontrolü yapılmaktadır.
 • Kaçak veya tamir işlemi gerekmesi durumunda öncelikle bu işlemler gerçekleştirilmektedir.
 • Petek temizleme makinesi monte edilmektedir. Makine ve teçhizatların teknolojik ürünler olması ve doğru seçilmesi, kombinin zarar görmemesi için önemlidir.
 • Gider hortumu takılarak mekanda kirlilik yaşanması önlenmektedir.
 • Çift yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir.
 • Ortalama 1 - 2 saatlik bir süre içerisinde temizlik işlemi tamamlanmaktadır.

Petek Bakımı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

İstanbul petek temizleme firması ile çalışarak petek temizliği yaptırmanın tarafınıza sağlayacağı avantajlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Peteklerde biriken kireç ve pas tortuları giderilmektedir.
 • Peteklerin ısınma performansı artmaktadır. Bu sayede yaşam alanınız kısa sürede çok daha verimli bir şekilde ısınacaktır. Bu durum faturalarınıza da yansımaktadır.
 • Kombi arızalarının oluşma ihtimali azaltmaktadır. Bu sayede mağduriyet yaşamanız ve yüksek meblağları gözden çıkarmanız önlenmektedir.
 • Kombinin kullanım ömrünü uzatmaktadır.
 • Kombinin gürültülü çalışmasını engellemektedir.

Petek Temizliğinde Uzman Yardımı Neden Önemlidir?

Uzmanından petek temizliği hizmeti almak, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi kombinizin performansını arttırmak, ekonomik tasarruf sağlamak ve kolay ısınmak için önemlidir. Petekleri sökmeye ihtiyaç duymadan ve yaşam alanınızı kirletmeden kusursuz bir temizlik yapılabilmesi için peteklerin uzman bir ekipten yardım alarak temizlenebilmesi oldukça önemlidir. Petek temizliğinde fiyatlar bazı parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Bu parametreler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Petek sayısı
 • Kullanılan makinenin kalitesi
 • Petek temizleme makinasının çift yönlü olması
 • Petek temizliği işleminin ilaçsız veya ilaçlı olarak gerçekleştirilmesi

Firmamız petek temizleme hizmetini en kaliteli ekipmanlar ile makul fiyatlara gerçekleştirmektedir. Uzman kadro ve kurumsal hizmet anlayışı ile güvenilir bir petek temizliği için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz. Petek temizliği telefon numaralarımız ile irtibat kurulduktan sonra en kısa zamanda gerçekleştirilmektedir.

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER